Kategorie
Bez kategorii

Czym jest dibond?

PMMA i dibond może ograniczać transmisję zewnętrznych fal dźwiękowych, czyniąc go odpornym na dźwięki. Jest korzystnym izolatorem przy konstruowaniu obszarów, które mają uwzględniać dźwięk wewnętrzny i wykluczać dźwięk zewnętrzny. Przykładami mogą być studia audio, biblioteki, ciche pokoje, a nawet samochody.

Ze względu na swoją trwałość PMMA i dibond jest mniej podatne na pękanie niż jego szklany odpowiednik. Ponieważ jest odporne na pękanie, jest doskonałym substytutem szkła przy budowie okien, kopułowych świetlików, oznakowań i wystaw.

 

PMMA i dibond jest bardzo przydatny do użytku na zewnątrz. Nie koroduje i jest odporny na światło ultrafioletowe, warunki atmosferyczne i większość innych czynników środowiskowych. PMMA to jedno z bezpieczniejszych tworzyw sztucznych, które nadaje się do recyklingu i nie zawiera BPA. Dzięki temu PMMA jest w znacznym stopniu zrównoważone.

Jak powstaje PMMA lub dibond?

PMMA wytwarza się w procesie zwanym polimeryzacją. Metakrylan metylu umieszcza się w formie wraz z katalizatorem, który dodaje się w celu przyspieszenia procesu. Dzięki temu procesowi PMMA można kształtować w wiele postaci, takich jak arkusze, bloki, żywice i koraliki. W razie potrzeby klej akrylowy pomaga zmiękczyć elementy i zespawać je ze sobą.