Czy mogę zoszczędzić pieniądze

Czy pompa ciepła wspomagana energią słoneczną pozwoli mi zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię?

Ilość pieniędzy, które pompa ciepła wspomagana energią słoneczną pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za paliwo, zależy od tego, ile ciepłej wody zużyjesz i jakiego systemu obecnie używasz do podgrzewania ciepłej wody.  

Prawdopodobnie zaoszczędzisz więcej, jeśli do podgrzewania ciepłej wody użyjesz zazwyczaj droższego paliwa, takiego jak LPG lub olej, i jeśli obecny system ogrzewania jest nieefektywny, co może mieć miejsce w przypadku, gdy obecny kocioł jest stary.  

Oszczędności finansowe są również największe, gdy zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest wyższe niż przeciętne. Im więcej ciepłej wody zużyjesz ze swojego zasobnika, tym więcej możesz zaoszczędzić, instalując pompę ciepła wspomaganą energią słoneczną. Może się tak zdarzyć, jeśli w domu mieszka wiele osób, które do kąpieli zużywają dużo gorącej wody, która nie jest podgrzewana w inny sposób, np. pod prysznicem elektrycznym. 

Poniżej możesz zobaczyć potencjalne roczne oszczędności wynikające z zainstalowania pompy ciepła wspomaganej energią słoneczną w średniej wielkości domu bliźniaczym z trzema sypialniami dla różnych systemów ogrzewania ciepłą wodą i liczby mieszkańców.