Kategorie
Bez kategorii

Proces rehabilitacji narkotykowej jaki prowadzi ośrodek uzależnień

Proces rehabilitacji narkotykowej jaki prowadzi ośrodek uzależnień  przebiega w kilku fazach. W końcu przejście od uzależnienia fizycznego i psychicznego do zdrowego i szczęśliwego stylu życia to duża zmiana.

Ważne jest, aby w trakcie procesu rehabilitacji odwykowej właściwie uwzględnić poszczególne kroki prowadzące do rehabilitacji odwykowej. Wyróżnia się cztery etapy zdrowienia z uzależnienia:

1. Ocena
Ocena uzależnienia jest szczególnie krytyczną częścią procesu rehabilitacji. Osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych są bardzo skryte. Jest to część podstawowej psychologii uzależnienia, wzmocniona strachem przed aresztowaniem za posiadanie i oceną ze strony rodziny i przyjaciół.

Proces oceny w miejscu takim jak ośrodek uzależnień  wymaga zdobycia zaufania i przełamania tej tajemniczości. Osoba musi określić, jakie substancje były używane i w jakim stopniu. Ocena opieki zdrowotnej w Wiosce Odzyskiwania jest przeprowadzana telefonicznie przez wyznaczonego koordynatora przyjmowania i powinna zająć tylko około 15–30 minut, w zależności od bieżącego zażywania substancji i historii choroby.

Ponad połowa osób uzależnionych od substancji ma podłoże psychiczne. Używanie substancji psychoaktywnych i zaburzenia zdrowia psychicznego są ze sobą ściśle powiązane, a każde z nich może powodować i utrwalać drugie. W związku z tym niezwykle ważne jest zidentyfikowanie wszelkich współwystępujących zaburzeń zdrowia psychicznego i leczenie ich jednocześnie z uzależnieniem. W przeciwnym razie szanse na sukces w wyzdrowieniu są znacznie zmniejszone.

2. Detoks w miejscu takim jak ośrodek uzależnień:
Aby wyleczyć się z używania substancji, ludzie muszą najpierw przejść przez proces usuwania z organizmu substancji i ich toksycznych metabolitów. Proces ten nazywany jest detoksykacją lub detoksykacją. Gdy organizm oczyszcza się z substancji, pojawia się nieprzyjemne uczucie odstawienia.

Detoks alkoholowy w ośrodku uzależnień  może być niebezpieczny, a nawet zagrażać życiu. Osoby regularnie spożywające alkohol powinny przed zaprzestaniem picia skonsultować się z lekarzem lub wziąć udział w nadzorowanym przez lekarza programie detoksykacyjnym.

Dla wielu osób uzależnionych strach przed odstawieniem jest główną przeszkodą w ucieczce od nałogu i ten strach powstrzymuje je nawet od próbowania. Na szczęście odstawienie i detoks narkotykowy nie muszą być strasznym doświadczeniem. Uczestnicząc w programie detoksykacji medycznej, ludzie mogą bezpiecznie i wygodnie przejść przez to doświadczenie.