Kategorie
Bez kategorii

Kiedy osuszanie budynków staje się koniecznością?

Wysoka wilgotność i poziom wilgoci mogą prowadzić do problemów gdy nie wykonasz usługi takiej jak osuszanie budynków:
W okresach zimowych i chłodniejszych wysoki poziom wilgotności może być szkodliwy dla budownictwa, powodując korozję lub kondensację i utrudniając krytyczne operacje. Czas jest również wspólnym mianownikiem niezależnie od problemu, a im szybciej zostaną podjęte środki suszące, tym większa szansa na zminimalizowanie rozmiaru uszkodzeń i skrócenie czasu suszenia. Można uniknąć dużych kosztów, jeśli proces suszenia rozpocznie się szybko i będzie skuteczny.

Deweloperzy zlecają osuszanie budynków 0 często znajdują się pod presją, że przyszli mieszkańcy rozwiązują umowy dotyczące swoich starych domów i chcą jak najszybciej zakończyć przeprowadzkę. Naturalne wysychanie trwa jednak długo, a świeżo wylana płyta betonowa już po pół roku zwiększy wilgotność względną do 98% w temperaturze pokojowej. Prawidłowe osuszenie konstrukcji zapobiega nadmiernym wydatkom w późniejszym czasie. Betonowe podłogi i tynki muszą wyschnąć, zanim prace wykończeniowe będą mogły rozpocząć się, w przeciwnym razie proces zostanie zrujnowany. Drogie podłogi drewniane lub żywiczne należy układać na suchych powierzchniach, ale jeśli wilgotność względna jest zbyt wysoka, może to zająć miesiące. Kierownicy projektów mogą skrócić czas suszenia i umożliwić wcześniejsze rozpoczęcie robót wykończeniowych, aby uniknąć kosztownych opóźnień i kar.

Problemy z wilgocią można czasami zamaskować, stosując ogrzewanie lub wentylację, gdy pogoda jest odpowiednia, ale metody te są nieprzewidywalne, powolne i nieefektywne energetycznie. W zależności od zadania zastosowanie ciepła może faktycznie uszkodzić gotowy efekt, powodując pękanie tynku lub lakieru. Grzejniki są również często nieodpowiednie ze względu na wysokie koszty eksploatacji.

Jeśli nadmiar wilgoci nie zostanie szybko i skutecznie usunięty, problemem stanie się pleśń. Zaatakuje płytę gipsowo-kartonową i spowoduje nieprzyjemny zapach, a także plamy rdzy i pleśni. Na dłuższą metę pleśń jest szkodliwa dla zdrowia i pogarsza materiał budowlany oraz izolację cieplną.

Za pomocą osuszacza wykonaj osuszanie budynków, zwanego czasem „osuszarką budowlaną”, można usunąć wilgoć z powietrza, obniżyć wilgotność względną na miejscu i szybciej osuszyć budynek, aby zmniejszyć ryzyko zawilgocenia i pleśni. Pozwoli to również przyspieszyć proces suszenia i dotrzymać terminów w Poznaniu.