Kategorie
Bez kategorii

Reakcje alergiczne na chusteczki nawilżane bambusowe?

Lekarze twierdzą, że produkty do pielęgnacji skóry mogą mieć etykiety reklamujące składniki naturalne i hipoalergiczne jakie mają chusteczki nawilżane bambusowe, ale to nie znaczy, że nie mogą powodować reakcji alergicznych.

Badania wykazały, że niektóre osoby są uczulone na środek konserwujący zwany metylochloroizotiazolinonem, który pojawia się w niektórych produktach do pielęgnacji skóry, włosów i innych produktach higieny osobistej oraz artykułach gospodarstwa domowego takich jak pampersy eko. Diana Wilson z Houston powiedziała, że myśli, że jest wśród nich, ponieważ na dłoniach pojawiła się swędząca, tajemnicza wysypka, która według lekarzy mogła być egzemą na chusteczki nawilżane bambusowe.

„Byłem już u kresu sił” – powiedział Wilson stacji KTRK w Houston stacji ABC. „To był najgorszy moment. Pękał, bolał. To było bardzo bolesne. Nie mogłem niczego dotknąć, nie mogłem nic zrobić i wyglądało to okropnie”.

Powiedziała, że znalazła ten konserwant na wielu produktach w swoim domu, nawet na środkach do mycia naczyń, a także w produktach takich jak chusteczki nawilżane bambusowe. Ale co wydało jej się dziwne, to fakt, że większość jej produktów miała etykietę hipoalergiczną lub całkowicie naturalną.