Kategorie
Bez kategorii

Wieczory Kaszubskie to Twój pomysł na weekend!

W podróży na wieczory Kaszubskie pragniemy relaksu lub przygody i emocji. W każdym razie spełnieniem jest piękno, które żyje w każdej chwili, a uważność jest doskonałym narzędziem. Oto kilka wskazówek, jak zachować większą ostrożność podczas podróży.

Uważne wakacje – wieczory Kaszubskie i wycieczka rowerowa!
Czy kiedykolwiek wróciłeś z wakacji bardziej zmęczony niż przed wyjazdem? Dzieje się tak dlatego, że wywieramy na siebie ogromną presję i na czas bycia z dala od naszego codziennego życia, dlatego chcemy skompresować odpoczynek, spokój, relaks, przygodę, zwiedzanie, zakupy, poszukiwanie jedzenia i wiele innych w ciągu tego jednego lub dwóch tygodni wakacje. Masz własną listę rzeczy, które chcesz zrobić, Twój partner lub małżonek ma inną. Ale poczekaj, chcemy, żeby dzieci też eksplorowały i dobrze się bawiły.

Oprócz naszych życzeń i szczegółowej wizji idealnych wakacji i wieczorów Kaszubskich, musimy zaplanować transport, zakwaterowanie, listę rzeczy do spakowania i tak dalej. Możemy zaplanować trasę wakacji w najdrobniejszych szczegółach, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie uczucia mogą się w tym czasie pojawić. Co więcej, musimy wziąć pod uwagę następstwa wirusa koronowego, który pozostawił nas z poczuciem, że musimy nadrobić zaległości w podróżowaniu, co nałożyło na nas jeszcze większą presję, aby „zrobić idealne wakacje”.

Jedyne, co możemy zrobić, to skorzystać z naszej uważności, jeszcze zanim wejdziemy na pokład samolotu lub uruchomimy silnik samochodu. Bycie uważnym może pomóc nam rozpoznać wszelkie oczekiwania, jakie możemy mieć i uniknąć rozczarowań. Zamiast więc biegać, aby zmaksymalizować przyjemność, zajmując się rzeczami, które nas rozpraszają i zajęciami zorientowanymi na konsumpcję, zabierz ze sobą na wakacje uważność i poczuj, że żyjesz w świecie.

Czym właściwie jest uważność?

„Uważność to kierowanie uwagi na chwilę obecną z elementem nieoceniania i akceptacji. To zauważanie, kiedy jesteśmy pochłonięci myślami o przeszłości lub przyszłości, i zwracanie uwagi na teraźniejszość – jedyną rzeczywistość” – wyjaśnia Neda Gould, znana psycholog.

Uważne podróżowanie dotyczy tego, co dzieje się wokół nas i w nas. Będąc świadomym doświadczeń chwili obecnej i w świadomy sposób uświadamiając sobie, co czujemy, jakie mamy myśli i jakie wrażenia budzą w nas te doświadczenia. Oznacza to, że zwracamy uwagę na to, co słyszymy, czujemy, widzimy i staramy się zrozumieć otoczenie podczas gdy trwają wieczory kaszubskie.